Nyár végi ismétlés: Hogyan tudom kiszámolni egy egész szám törtértékét?

(pl: 3/4 az melyik számhoz tartozik, hogy számolom ki, stb.)
2013. aug. 23. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
fejtsd ki h mit szeretnél mert ez így értelmetlen
2013. aug. 23. 17:04
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk van a 6. Ennek hogyan tudom megállapítani mennyi a negyede, kettede, stb..
2013. aug. 23. 18:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, el kell osztani négyel, vagy kettővel, és akkor 3/2
2013. aug. 23. 18:03
 4/5 anonim ***** válasza:

6nak a negyede 6/4=3/2

kettede az a fele 6/2=3

2013. aug. 23. 19:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát pl akkor 12-nek a hatoda az 12/6, fele pedig 12/2= 6?
2013. aug. 24. 13:34