Kérlek segítsetek megtalálni erre az ÖSSZES megoldást!! Előre is köszi :DDD2013. jún. 9. 07:51
1/2 anonim válasza:
Én így indulnék el:
10A+B=X
A+B=Y
10C+D=Y
c+D=Z
X maximum kétjegyű. Ekkor Y kisebb húsznál. Így C=0 vagy 1.
10A+B+10C+D+C+D=60
10A+B+11C+2D=60
1. eset: C=0
Ekkor:
10A+B+2D=60 és A+B=D
12A+3B=60
2. eset: C=1
Ekkor:
10A+B+2D=49 és A+B=10+D ->D=A+B-10
12A+3B=29
Innen már be lehet fejezni, tekintettel arra, hogy A és B csak egyjegyű természetes számok lehetnek.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2013. jún. 9. 09:57