Határozzuk meg az "a" egész szám értékét, ha x/y=0, (3) és 2 (1-a) /3 = 2^2015 – 2^2014 – 2^2013 / 4^1006 * 2x+y/6x-y?


2013. jún. 3. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
hát az a baj h nem teljesen értem amit felírtál, inkább töltsd fel képként valahova
2013. jún. 3. 19:27
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


Itt talalható. Kösz ha segítesz.

2013. jún. 4. 07:49
 3/3 BKRS ***** válasza:

x/y = 0,3333.=1/3

vagyis y=3x


Tehát akkor:

(2x+y)/(6x-y) = 5x/3x=5/3



(2^2015 - 2^2014 - 2^2013)/( 4^1006 -5/3)=

2^2013*(4-2-1) / (2^2012 - 5/3) =

= 2^2013/(2^2012 -5/3)

2^2013/(2^2012 -5/3) = 2(1-a)/3

2^2012/(2^2012 -5/3) = (1-a)/3

1-a = 9*2^2012 / (3*2^2012 - 5) ami nem egész szám, mert a nevező se 3-mal se 2-vel nem osztható a számlálónak meg ezk a prímosztói.

Vagyis akkor ilyen "a" nincs.

Gyanus, hogy elszámoltam, de nem látok így utólag se hibát.

2013. jún. 5. 17:48