A z komplex szám esetén z2 + z +1= 0 . Számítsd ki a z^4 + 1/z^4 komplex számot!

2013. aug. 10. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A feltétel miatt

z^2=-(z+1),

ahonnan

z^4=(z+1)^2=z^2+2z+1=(z^2+z+1)+z=0+z=z.

Tehát

z^4+1/z^4=z+1/z=(z^2+1)/z=-z/z=-1.

2013. aug. 10. 22:33
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! :)
2013. aug. 10. 22:53