Kosz. , Szin. Tételes feladat, valaki tud segiteni?


Egy háromszögben: a=15 cm.

b^2+c^2=365 cm^2.

T=84 cm^2.

Mekkorak a hianyzo oldalak es a szogek?


2014. febr. 11. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

a^2 = 225

b^2 + c^2 = 365

bc*sinα = 168 --> bc = 168/sinα


a^2 = b^2 + c^2 - 2bc*cosα


225 = 365 - 2*168/sinα *cosα


140 = 336/tgα


tgα = 336/140


α = 67,4°

...

2014. febr. 11. 18:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm .:)
2014. febr. 11. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha végigszámoltad, itt ellenőrizheted az eredményt:

[link]

2014. febr. 11. 18:56