Egy háromszögben: a=15 cm.
b^2+c^2=365 cm^2.
T=84 cm^2.
Mekkorak a hianyzo oldalak es a szogek?
2014. febr. 11. 17:53
1/3 anonim válasza:
a^2 = 225
b^2 + c^2 = 365
bc*sinα = 168 --> bc = 168/sinα
a^2 = b^2 + c^2 - 2bc*cosα
225 = 365 - 2*168/sinα *cosα
140 = 336/tgα
tgα = 336/140
α = 67,4°
...
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm .:)
2014. febr. 11. 18:46
3/3 anonim válasza:
Ha végigszámoltad, itt ellenőrizheted az eredményt: