Taylor Lautner <3 kérdése:

6 fizikai feladat! Csak szöveges válasz kell! Tudnátok segíteni? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés

1.

Miért nehéz a kerékpárt irányítani, ha a kormányt a forgástengelyéhez közel fogjuk?

2.

„Azzal a nehéz fát könnyedén forgatja,

Mint csekély botocskát, véginél ragadja;

Hosszan, egyenesen tartja félkezével,

Mutatván az utat, hol Budára tér el”

Miért ámult el Laczfi nádor „mind egész hadával”, amikor Toldi a vendégoldallal az utat mutatta?

3.

Megváltozik-e a forgatónyomaték, ha az erő nagysága változatlan, de iránya változik?

4.

Nevezz meg olyan eszközöket, amelyek használatánál fontos szerepe van a forgatónyomatéknak!

5.

Mire vonatkozik az egyenlő karú mérlegnél az egyenlő jelző? Hol találkozhatunk nem egyenlő karú mérleggel?

6.

Egykor a batyut egy vállra vetett bot végére erősítve vitték. Mekkora erővel lehetne a botot egyensúlyban tartani, ha a vállunktól kétszer távolabb fognánk azt, mint amennyire a batyu a vállunktól van?


2014. jan. 23. 15:29
 1/3 A. Iván válasza:
100%

1. Mert a tengelyhez közel kissebb a forgatónyomaték.

2. Mert így a fára ható gravitációs erő a tengelytől messzebb hat így sokkal nagyobb a forgatónyomatéka.

3. Igen.

4. Csavarkulcs, biciklikormány, daru.

5. Azt jelenti hogy a két tárgy egyenlő távolságra van a tengelytől. A nem egyenlő karút nem tudom bocsi.

6. Feleakkora erővel mint a batyura ható gravitációs erő.

2014. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2014. jan. 26. 12:35
 3/3 zsebikolos válasza:

Tudom, hogy évekkel elkéstem, de akinek kellenek a válaszok épp, az 5. Második kérdésére válasz:

Gémkút

2021. szept. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!