Tudnátok segíteni ezekben a matek feladatokban?


Nagyon szépen megköszönném ha tudnátok segíteni, akár egy feladatban is, ha van időtök.

1. feladat: Egy cégnél leépítésekre készülnek, a dolgozók 35%-át fogják elküldeni. A leépítések után 299 ember dolgozik a cégnél. Hány munkást bocsájtottak el?(Levezetéssel kéne)

2.feladat: Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy szabályos érmével 3-szor egymás után fejet dobjunk?

3.feladat: Egy kúp nyílásszöge 20 fok, alapkörének sugara 40cm. Kúp felszíne? Térfogata? Beírt gömbjének sugara?



2014. jan. 29. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1.

Leépítés utáni létszám 299. Ez ugye a megmaradt % ami 100 - 35 = 65%

Osszuk el 299-et 65-tel! 299/65 = 4,6

Ez a 4,6 az az 1 %-a az összes dolgozónak, szóval beszorozzuk 100-al! Ebből következik 4,6 * 100 = 460

Hogy megkapjuk mennyi az elbocsájtottak száma kivonjuk a 460-ból a 299-et. Tehát 460 - 299 = 161.

2014. jan. 29. 17:24
 2/2 anonim ***** válasza:

3. feladat


α = 20°

R = 40 cm

F, V, r = ?


Felszín

F = R²π(1 + 1/sinα)


Térfogat

V = R³π/3*tgα


Beírt gömb sugara

A

V = F*r/3

összefüggésből

r = 3V/F

r = R*cosα/(1 + sinα)

2014. jan. 29. 19:24