Segítene valaki ezekben a feladatokban? 1. Ha feldobunk két dobókockát mennyi az esélye, hogy a dobott számok összege legalább 9? 2. Dobókockával dobálunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy az első 5-öst a harmadikra dobja?

2013. márc. 16. 23:25
 1/6 Silber ***** válasza:

1.: Lehetséges kombinációk, ha az érték legalább 9:

1.: 3 2.: 6

1.: 4 2.: 5

1.: 4 2.: 6

1.: 5 2.: 4

1.: 5 2.: 5

1.: 5 2.: 6

1.: 6 2.: 3

1.: 6 2.: 4

1.: 6 2.: 5

1.: 6 2.: 6

Összesen 10 esetben. Elosztod az összes lehetséges kombinációval és kész.

2013. márc. 16. 23:42
 2/6 anonim válasza:

1.

Az első dobókockával 1-től 6-ig, dobhatunk. Ugyanígy a másodikkal. Ez 36 lehetséges dobás.

Az, hogy az összeg legalább 9 legyen:

3 - 6

4 - 5, 6

5 - 4, 5, 6

6 - 3, 4, 5, 6

Ez összesen 10 lehetőség, azaz 10 a 36-hoz, ami 5 a 18-hoz

2013. márc. 16. 23:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2013. márc. 17. 00:00
 4/6 anonim ***** válasza:

2. Az első három dobást kell figyelembe venni.

Ez 6*6*6 = 216 lehetőség


Az első ötöst a harmadikban dobja:

1 - 5 - akármi

2 - 5 - akármi

3 - 5 - akármi

4 - 5 - akármi

6 - 5 - akármi

Az akármi mindig 6 lehetőséget jelent.

Így ez 5*6 = 30 kedvező lehetőség


Valószínűség:

30 / 216 = 13,8 %

2013. márc. 17. 00:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, az előző rossz lett:


2. Az első három dobást kell figyelembe venni.

Ez 6*6*6 = 216 lehetőség


Az első ötöst a harmadikban dobja:

5 * 5 * 1 = 25 lehetőség

Azért 5, mert ötöst nem dobhat.


Valószínűség:

25 / 216 = 7,9 %

2013. márc. 17. 00:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 17. 19:21