Ha lehet ne csak egy számot írjatok hanem fejtsétek is ki, légyszíves :).Előre is köszönöm!2010. febr. 7. 18:34
1/2 anonim válasza:
Valószínűségszámítás:
P=k 4
- = - =0,111
n 36
Ennél a feladatnál fel kell írni az összes lehetőséget:
1+1=2
1+2=3
1+3=4
1+4=5
1+5=6
1+6=7 és így tovább a többi számmal is (2+1=3..6+1=7),a végén pedig kiszámolod a kedvező eseteket,ebben az esetben azt,hogy hányszor dobtál 9-et.
Persze ez csak az én véleményem,nem biztos,hogy jó.
2/2 anonim válasza:
Elcsúsztak a számok és a betűk:)
A képlet: P=k/n
n=összes eset száma
k=kedvező esetek száma
Az összes eset ebben az esetben 6x6=36
A kedvező esetek pedig 4