Mennyi annak a valószínűsége, hogy két szabályos dobókockát feldobva a dobott pontok összege 9? Egy mértani sorozat első tagja 2, negyedik tagja 54. Határozd meg a sorozat ötödik tagját!

Ha lehet ne csak egy számot írjatok hanem fejtsétek is ki, légyszíves :).Előre is köszönöm!
2010. febr. 7. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűségszámítás:

P=k 4

- = - =0,111

n 36

Ennél a feladatnál fel kell írni az összes lehetőséget:

1+1=2

1+2=3

1+3=4

1+4=5

1+5=6

1+6=7 és így tovább a többi számmal is (2+1=3..6+1=7),a végén pedig kiszámolod a kedvező eseteket,ebben az esetben azt,hogy hányszor dobtál 9-et.

Persze ez csak az én véleményem,nem biztos,hogy jó.

2010. febr. 7. 18:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Elcsúsztak a számok és a betűk:)

A képlet: P=k/n

n=összes eset száma

k=kedvező esetek száma

Az összes eset ebben az esetben 6x6=36

A kedvező esetek pedig 4

2010. febr. 7. 19:01