20 láda áruból, amely közül 15 láda 1. osztályú,5 pedig 2. osztályú, véletlenszerűen kiválasztunk 5 ládát, mennyi a valószínűsége, hogy a választott ládák között a, pontosan 2 első osztályú árut tartalmazó láda van?

b, van másod osztályú árut tartalmazó láda?
2012. dec. 9. 14:46
 1/1 PósánéAnita ***** válasza:

a.

15 alatt a 2 * 5 alatt a 3 / 20 alatt az 5 =1050/15504=0,067

b.

1- (15 alatt az 5 / 20 alatt az 5)=0.86

2013. jan. 16. 14:58