Valaki tud segíteni ezekben a matek feladatokban?


Ezeket a feladatokat kaptam házinak, de nem nagyon értem.

Valaki levezetné a megoldást?


1. Egy kör középpontja (2;-5). A kör áthalad a (3;4) ponton. Írd fel a kör egyenletét!


2. Határozd meg annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad az e:2x-3y=11 és az f:x+5y=12 egyenesek metszéspontján és merőleges a h:3x-4y=-13 egyenesre.


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 27. 23:37
 1/1 anonim ***** válasza:

1. (x-2)^2 + (x+5)^2 = r^2 alakú lesz a megoldás. r értékét úgy kapod meg, hogy ebbe az egyenletbe behelyettesíted x és y helyére a 3-at illetve a 4-et



2, A metszéspontot úgy határozod meg, hogy felírod a két egyenes egyenletéből álló egyenletrendszert, majd megoldod.


A h-ra merőleges egyenesek egyenlete

4x + 3y = c

alakú, ahol c-t úgy kapod meg, ha az imént kijött metszéspont koordinátáit behelyettesíted x éx y helyére.

Remélem, tudtam segíteni. Azt is remélem, hogy magát a megoldást nem írja be senki. Te is jobban jársz, ha kicsit dolgozol is érte.

2013. ápr. 28. 00:47