Tudnátok segíteni az alábbi matek feladatban?

Egy hosszú hajókötélnek levágták az 5/8-ad részét. Ezt a részt további 15 egyenlő részre vágták. 1-1 ilyen rész mekkora része az eredeti kötélnek?

2014. febr. 1. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:
(5/8)/15=5/(8*15)=5/120, 5-tel egyszerűsítve 1/24 része.
2014. febr. 1. 12:13