Egy hosszú hajókötélnek levágták az 5/8-ad részét. Ezt a részt további 15 egyenlő részre vágták. 1-1 ilyen rész mekkora része az eredeti kötélnek?2014. febr. 1. 12:02
1/1 anonim válasza:
(5/8)/15=5/(8*15)=5/120, 5-tel egyszerűsítve 1/24 része.