Valaki leirná nekem ennek a feladatnak a részletes megoldását? /többi lent/

Egy metroalagut szakaszt egy furopajzs egyedul 12 nap alatt, masik 15 nap alatt furja ki. Mennyi ido mulva talalkozik a ket furopajzs ha egymassal szemben egyszerre inditjak oket az alagut ket vegerol?

2014. febr. 2. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

x/12 + x/15 = 1


5x + 4x = 60


9x = 60


x = 60/9 = 6,67 nap

2014. febr. 2. 15:33
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. febr. 2. 15:39