Egy metroalagut szakaszt egy furopajzs egyedul 12 nap alatt, masik 15 nap alatt furja ki. Mennyi ido mulva talalkozik a ket furopajzs ha egymassal szemben egyszerre inditjak oket az alagut ket vegerol?2014. febr. 2. 15:00
1/2 anonim válasza:
x/12 + x/15 = 1
5x + 4x = 60
9x = 60
x = 60/9 = 6,67 nap
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. febr. 2. 15:39