A tízes számrendszerben felírt 2005 számot írjuk át kettes számrendszerbe. Hány darab 0 számjegyet tartalmaz a kapott szám? Valaki vezesse már le nekem ennek a feladatnak a megoldását.

Köszönöm előre is a választ! :)
2012. márc. 18. 10:20
 1/1 anonim ***** válasza:

2^0=1

2^1=2

2^2=4

2^3=8

2^4=16

.

.

.

2^10=1024


így fel kell írni az összeset, egésuen 2^10-dikig mivel ez még kisebb az adott 2005 számnál.


Ezután meg kell nézni, hányszor van meg hol:


2005:


1111101011


ha jól számoltam ennyi

2012. márc. 18. 10:40