Én próbáltam de egyszerűen nem jön ki a megoldás,fogalmam sincs,hogy hol ronthatom el mindig.(Az eredmény 1,29-szer 10 a huszonkettediken db)2011. okt. 30. 09:46
1/5 anonim válasza:
M(Fe)=55,85 g/mol
m(Fe)=1,2 g
n(Fe)=m/M=0,0215 mol
N(a)=6*10^(23) db
N=n*N(a)=0,129*10^(23)=1,29*10^(22) db
Ha már egy ilyen feladatnál elakadtál el sem tudom képzelni mi lesz veled a tömegszázaléknál.
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
Azon már túl vagyunk :D
2011. okt. 30. 12:26
3/5 A kérdező kommentje:
Csak egy kérdésem lenne: M(Fe)=55,85 g/mol hogyan jött ki?
2011. okt. 30. 12:31
4/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem arra,amit kérdeztem,viszont egy valamit még nem étek: n(Fe)=m/M=0,0215 mol ez hogy jött ki?
2011. okt. 30. 13:08
5/5 anonim válasza:
Nem lehetsz túl rajta, ha még a képleteket sem érted amit egy 2.-os osztályos is tud. Kérlek szépen az m 1,2 g az M pedig 55,85 g és ez el lett osztva egymással. Komolyan nemtudom mit nem értesz. A LEGVILÁGOSABBAN ÍRTAM LE.