Hogyan kell ezt megoldani? Számítsd ki, hogy hány darab vasatomot tartalmaz egy 1,2 g tömegű vasszög!

Én próbáltam de egyszerűen nem jön ki a megoldás,fogalmam sincs,hogy hol ronthatom el mindig.(Az eredmény 1,29-szer 10 a huszonkettediken db)
2011. okt. 30. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

M(Fe)=55,85 g/mol

m(Fe)=1,2 g

n(Fe)=m/M=0,0215 mol

N(a)=6*10^(23) db

N=n*N(a)=0,129*10^(23)=1,29*10^(22) db


Ha már egy ilyen feladatnál elakadtál el sem tudom képzelni mi lesz veled a tömegszázaléknál.

2011. okt. 30. 10:21
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Azon már túl vagyunk :D

2011. okt. 30. 12:26
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak egy kérdésem lenne: M(Fe)=55,85 g/mol hogyan jött ki?
2011. okt. 30. 12:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Már rájöttem arra,amit kérdeztem,viszont egy valamit még nem étek: n(Fe)=m/M=0,0215 mol ez hogy jött ki?
2011. okt. 30. 13:08
 5/5 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehetsz túl rajta, ha még a képleteket sem érted amit egy 2.-os osztályos is tud. Kérlek szépen az m 1,2 g az M pedig 55,85 g és ez el lett osztva egymással. Komolyan nemtudom mit nem értesz. A LEGVILÁGOSABBAN ÍRTAM LE.
2011. okt. 30. 13:38