Elmagyarázza valaki ennek a feladatnak a megoldását?


Egy B = 0,4 T indukciójú homogén mágneses mezőben N = 300 menetes, S = 16 cm2 felületű multiplikátor van, amelynek ellenállása R = 40 Ω. Mekkora töltésmennyiség járja át a tekercset a mágneses mező megszűnése során?


Legalább képletet amivel meg tudnám oldani.


2010. márc. 27. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ui= N*(delta phi / delta t)


Ui az indukált fesz

N 300

phi=B*S*sin(köztük lévő szög) mivel a szöget nem mondtad, talán arra gondoltak hogy 90fok, akkor delta phi=B*S.

És itt lenne a gond, mert már minden tudunk, csak azt nem, hogy mennyi idő alatt szűnik meg a mágneses mező. :P

2010. márc. 27. 20:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Az U nem a fluxus (phi) változásával egyenlő?...meg is kell szorozni N-el?
2010. márc. 27. 21:01