Mennyi lg8 értéke, lg5=0,699?

Ennyi adat van megadva. Az összes többi feladatot meg tudtam csinálni, de ez kifogott rajtam :C
2014. jan. 23. 22:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen megy a zöld mancs a jó megoldásért. :)
2014. jan. 23. 22:03
 2/3 savanyújóska ***** válasza:
100%

lg5 = lg10/2 = lg10 - lg2. lg2 = 1 - lg5 = 0,301

lg8 = lg2*2*2 = lg2 + lg2 + lg2 = 0,301 + 0,301 + 0,301 = 0,903:)

2014. jan. 23. 22:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2014. jan. 23. 22:09