Valaki levezetné nekem, hogy hogyan is kéne megcsinálni? Előre is Nagyon szépen köszönöm!2014. jan. 10. 23:14
1/2 anonim válasza:
Alapjáraton nem értek ehhez, de ha az van előírva, hogy 6A mehet át 1 mm^2-en, akkor nem logikus, hogy a 3A 0,5 mm^2-en mehet át? vagy azt nem tudod, hogy hogy lehet kiszámolni egy 0,5 mm^2 területű kör átmérőjét?
T=(d^2*PÍ)/4
0,5=(d^2*PÍ)/4 /*4
2=d^2*PÍ /÷PÍ
0,6366=d^2 /gyök
d=0,7978~0,8 mm
2/2 A kérdező kommentje:
Így van leírva a feladat. Ezaz hogy nem tudom, hogy mit hogyan kell megcsinálni.
2014. jan. 11. 08:46