Számítsuk ki, mekkora átmérőjű vezetéket kell választanunk egy tápegység bekötéséhez, ha a megengedett áramsűrűség: J=6 A/mm^2, és a terhelő áram értéke 3 A?

Valaki levezetné nekem, hogy hogyan is kéne megcsinálni? Előre is Nagyon szépen köszönöm!
2014. jan. 10. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapjáraton nem értek ehhez, de ha az van előírva, hogy 6A mehet át 1 mm^2-en, akkor nem logikus, hogy a 3A 0,5 mm^2-en mehet át? vagy azt nem tudod, hogy hogy lehet kiszámolni egy 0,5 mm^2 területű kör átmérőjét?

T=(d^2*PÍ)/4

0,5=(d^2*PÍ)/4 /*4

2=d^2*PÍ /÷PÍ

0,6366=d^2 /gyök

d=0,7978~0,8 mm

2014. jan. 11. 08:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Így van leírva a feladat. Ezaz hogy nem tudom, hogy mit hogyan kell megcsinálni.
2014. jan. 11. 08:46