2014. jan. 21. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Számológéppel arcsin(0,6)-ra megkapod alfa értékét, ami valószínűleg 0 és 90 fok között fog kiadni. Ilyenkor 180-ból kivonod a kapott értéket, és megkapod alfát 90 és 180 fok között, aminek már szintén számolhatod géppel a tangensét.
2014. jan. 21. 15:02
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de elfelejtettem mondani, hogy számológépet nem lehet használni a teszthez, amiben ez a feladat volt, és el sem tudom képzelni, hogyan lehet ezt számológép nélkül megcsinálni.
2014. jan. 21. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:

vagy sinalfa=0,6 sinˇ2alfa0,36

cosalfa=gyök(1-sinˇ2alfa)

gyök(1-0,36)=0,8

tgalfa=0,6/0,8

2014. jan. 21. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

és még cosalfa -0,8

amiből még

tgalfa=06/-0,8

2014. jan. 21. 15:19
 5/6 anonim válasza:
analfa=0,8
2014. jan. 21. 15:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem:)
2014. jan. 21. 15:48