2014. jan. 21. 14:55
1/6 anonim válasza:
Számológéppel arcsin(0,6)-ra megkapod alfa értékét, ami valószínűleg 0 és 90 fok között fog kiadni. Ilyenkor 180-ból kivonod a kapott értéket, és megkapod alfát 90 és 180 fok között, aminek már szintén számolhatod géppel a tangensét.
2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de elfelejtettem mondani, hogy számológépet nem lehet használni a teszthez, amiben ez a feladat volt, és el sem tudom képzelni, hogyan lehet ezt számológép nélkül megcsinálni.
2014. jan. 21. 15:06
3/6 anonim válasza:
vagy sinalfa=0,6 sinˇ2alfa0,36
cosalfa=gyök(1-sinˇ2alfa)
gyök(1-0,36)=0,8
tgalfa=0,6/0,8
4/6 anonim válasza:
és még cosalfa -0,8
amiből még
tgalfa=06/-0,8
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem:)
2014. jan. 21. 15:48