Nem értem a következő feledatokat:


1. Egy 5400 négyzet cm felszinű kockát 216 köb cm térfogatú kis kockákra vágunk szét.Hány kis kockát kapunk?


2. Egy kocka térfogata N köb cm,felszíne M négyzet cm.Mekkora az éle ha N/M=6?


Hogyan lehet megoldani ezeket a feladatokat?


Előre is köszi a válaszokat:) 14F


2014. jan. 13. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1/

Egy 5400 cm² felszinű kockát 216 cm³ térfogatú kis kockákra vágunk szét. Hány kis kockát kapunk?


5400 = 6a² --> a = 30 cm


V = a³ = 27000 cm³


n = 27000/216 = 125 db kis kockát kapunk.

2014. jan. 13. 13:38
 2/2 anonim ***** válasza:

2/

Egy kocka térfogata N cm³, felszíne M cm². Mekkora az éle, ha N/M=6?


N/M = 6


a³/(6a²) = 6


a/6 = 6


a = 36 cm

2014. jan. 13. 13:42