Valaki tudna segíteni, lécci? Már mindenhogy próbálkoztam, sehogy nem jön ki egész szám. Holnapra kellene, annyira jó lenne ha valaki segítene! :)
5^(2*x)+25=5^(x+2)*5^x
2014. jan. 6. 17:25
1/4 anonim válasza:
Át lehet alakítani:
25^x + 25 = 25*5^x*5^x
azaz
25^x + 25 = 25*25^x
azaz
25 = 24*25^x
azaz
25/24 = 25^x
azaz
x = log_25(25/24)
és valóban nem lesz egész a megoldás.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
Csak lenne egy kérdésem: hogy jött 24 oda?:O
2014. jan. 6. 19:51
4/4 anonim válasza:
Valahogy úgy jött ki a 24, ahogy az előző is írja. Ha a 25^x-t elnevezzük körtének, akkor a bal oldalon 1 van belőle, a jobb oldlalon meg 25, és azt az egyet levonjuk mindkét oldalból.
Érdekes, hogy a nehezebb átalakítások mind világosak, ezt meg nem értetted?