Hogy kell megoldani ezt az egyenletet 3x^2 +18x+$=0?

A "$" egy letakart számot jelent. Egy megoldása van a feladatnak es a tanárunk azt mondta hogy a másodfokú egyenlet megoldóèplétevel kapcsolatos.

2014. jan. 12. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor van egy megoldás, ha a gyökjel alatt a 0 van a megoldóképletben. (Ugyanis gyök(0) = 0, és 'valami' + 0 = 'valami' - 0.)
2014. jan. 12. 13:55
 2/2 anonim ***** válasza:

3x^2 + 18x + $ = 0


D = b^2 - 4ac = 18^2 - 4*3*$ = 324 - 12*$


D = 0


324 - 12*$ = 0


324 = 12*$


$ = 27

2014. jan. 12. 14:02