A "$" egy letakart számot jelent. Egy megoldása van a feladatnak es a tanárunk azt mondta hogy a másodfokú egyenlet megoldóèplétevel kapcsolatos.2014. jan. 12. 13:51
1/2 anonim válasza:
Akkor van egy megoldás, ha a gyökjel alatt a 0 van a megoldóképletben. (Ugyanis gyök(0) = 0, és 'valami' + 0 = 'valami' - 0.)
2/2 anonim válasza:
3x^2 + 18x + $ = 0
D = b^2 - 4ac = 18^2 - 4*3*$ = 324 - 12*$
D = 0
324 - 12*$ = 0
324 = 12*$
$ = 27