egy összetett feladat végén akadtam el: 1/(2x^2-18)

2014. jan. 10. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
És ezzel mit kellene?
2014. jan. 10. 18:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt is tovább kell bontani.
2014. jan. 10. 18:19
 3/7 A kérdező kommentje:
(1/2)*(1/x^2-9) én idáig jutottam :D
2014. jan. 10. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Most az 1/2-ddel én nem szórakozom:


1/(x^2-9) = 1/(x-3)(x+3) = (1/6)[1/(x-3) - B/(x+3)]


Amúgy felírható tanh(x/3)*(-1/3)-ként is, ha kicsit jártas vagy a hiperbolikusfüggvények deriváltjaiban.

2014. jan. 10. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:

B helyére is egyes kell.


Bővebben itt: 5.10.6.

[link]

2014. jan. 10. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
javítás: artanh
2014. jan. 11. 11:24
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Legyen x=3\sin t, innen könnyű.
2014. jan. 11. 21:45