egy összetett feladat végén akadtam el: 1/(2x^2-18)2014. jan. 10. 17:59
3/7 A kérdező kommentje:
(1/2)*(1/x^2-9) én idáig jutottam :D
2014. jan. 10. 18:27
4/7 anonim válasza:
Most az 1/2-ddel én nem szórakozom:
1/(x^2-9) = 1/(x-3)(x+3) = (1/6)[1/(x-3) - B/(x+3)]
Amúgy felírható tanh(x/3)*(-1/3)-ként is, ha kicsit jártas vagy a hiperbolikusfüggvények deriváltjaiban.
5/7 anonim válasza:
7/7 Tom Benko válasza:
Legyen x=3\sin t, innen könnyű.