Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Integrálás. Mi alapján visszük...

Integrálás. Mi alapján visszük ki a számot az integrál jel elé?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy pl. ezekben a feladatokban mi alapján viszünk ki számot az integrál jel elé? Nem igazán értem az összefüggést.


Itt vannak a feladatok: [link]


Köszi.



2013. dec. 2. 15:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának kezdetén nem tudtam elérni a dropbox-odat, de sejtem, hogy mi a problémád. Véges összeg esetén a közös szorzótényezők kiemelhetők. Bizonyítható, hogy bizonyos esetekben ugyanezt elkövethetjük "végtelen összeg", azaz integrál esetén is. Azaz az integrál lineáris funkcionál módjára viselkedik. A függvények tagonként integrálhatók és ott ahol lehet a közös tényezőt kiemelhetjük az egész elé.

Formálisan leírva:

int(c*f(x)+c*g(x))dx = c*int(f(x))dx+ c*int(g(x))dx.

Sz. Gy.

2013. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!