A pontos levezetésre lenne szükségem.2012. jan. 19. 19:31
1/1 bongolo válasza:
1)
A forgástest x helyen lévő szeletének a felülete (mivel a kör területe r²π):
f²(x)·π = (x²+1)π
Ennek a szeletnek a vastagsága dx, tehát szelet térfogata
π·(x²+1)·dx
A teljes forgástest térfogata pedig:
∫π·(x²+1)·dx
Ezt az integrált ugye ki tudod számolni 1 és 2 között?
2)
Ezt parciális integrálással lehet legegyszerűbben megoldani: ∫ f·g' dx = f·g - ∫ f'·g dx
Most legyen f(x)=x+1, g'(x)=sin(x)
Ekkor g(x) = −cos(x)
és f'(x) = 1
Az integrál tehát:
−(x+1)·cos(x) − ∫−cos(x)dx
Ezt már tudod folytatni... (ne felejtsd el a konstanst a végén)