Integrálszámításban segítene valaki?


Nem tudom ezt az utolsó példát kiszámolni:S

Segítene valaki benne??:)


Legyen f(x)=(7/x^3)-(6/x^8). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0. Akkor F(3)=.....


Köszönööm széépen :)


2011. dec. 15. 21:23
 1/3 BKRS ***** válasza:
100%

az ilyeneket erdemes hatvannya alakitani.

Itt pl:

f(x)=(7/x^3)-(6/x^8)

f(x)=7*x^(-3)-6*x^(-8)

es akkor megy a polinomos szabaly:

F(x) = -(7/2)x^(-2) + (6/7)*x^(-7) +C

F(1) = -(7/2) + (6/7)+C=0

C = 7/2 - 6/7 = 37/14

F(3) = -(7/2)*(3)^(-2) + (6/7)*(3)^(-7) + 37/14 = 2.25436018

2011. dec. 15. 21:45
 2/3 A kérdező kommentje:
kosszii:)
2011. dec. 15. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenben pontosan egyezünk:

[link]

2011. dec. 15. 22:06