Nem boldogulok ezzel a matek példával, már rengeteg eredmény kijött és nem jó egyik sem:S Valaki meg tudna nekem oldani?

Az F(x)t kell megadni.

Legyen f(x)=(4/x^2)-(5/x^7). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0.Akkor F(x)=.....


2011. dec. 16. 14:45
 1/3 BKRS ***** válasza:

f(x) = 4x^(-2) -5x^(-7)es innen polinomos integralas mukszik.

F(x) = -4x^(-1) +(5/6)x^(-6) +C

F(1) = -4+5/6 + C = 0 ebbol C-t meg lehet hatarozni.

C = 4-5/6 = 19/6

F(x) = -4x^(-1) +(5/6)x^(-6) + 19/6

2011. dec. 16. 15:24
 2/3 A kérdező kommentje:
koszooooooonooooooooooooooooooooooooooooooooooooom :)))))
2011. dec. 16. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:
2011. dec. 16. 16:15