Nem boldogulok ezzel a matek példával, már rengeteg eredmény kijött és nem jó egyik sem:S Valaki meg tudna nekem oldani?
Az F(x)t kell megadni.
Legyen f(x)=(4/x^2)-(5/x^7). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0.Akkor F(x)=.....
2011. dec. 16. 14:45
1/3 BKRS válasza:
f(x) = 4x^(-2) -5x^(-7)es innen polinomos integralas mukszik.
F(x) = -4x^(-1) +(5/6)x^(-6) +C
F(1) = -4+5/6 + C = 0 ebbol C-t meg lehet hatarozni.
C = 4-5/6 = 19/6
F(x) = -4x^(-1) +(5/6)x^(-6) + 19/6
2/3 A kérdező kommentje:
koszooooooonooooooooooooooooooooooooooooooooooooom :)))))
2011. dec. 16. 15:27
3/3 anonim válasza:
Hanyszor fogod meg beirni?!
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
Ne mar, hogy egy nap negyedszer teszed fel.