nekem az jött ki,hogy e^2/2*lne-e+1
helyettesítéssel csináltam,de szerintem nem jó..valaki megoldaná?
köszönöm
2011. nov. 30. 09:56
1/2 anonim válasza:
Integral (t*ln(t) dt)
f(t)= ln(t)
f'(t) = 1/t
g'(t) = t
g(t) = (t*t)/2
Azaz a parcialis integralas modszeret hasznalom.
Integral (t*(ln(t) dt) = ((t*t)*ln(t))/2 -integral(t/2 dt)
Integral (t*(ln(t) dt) = ((t*t)*ln(t))/2 -(t*t)/4
Behelyetesitven az ertekeket:
e*e*ln(e)/2-e*e/4 -ln(1)/2+1/4
e*e/2-e*e/4+1/4 = (e*e+1)/4
Magyarazat: ln(e) = 1 es ln(1) = 0.
Kerek zold pacsit ha elegedet vagy a valaszal.
2/2 A kérdező kommentje:
Elégedett:)
2011. nov. 30. 17:55