Integrálás (határok 1 és e) t*lnt dt =?


nekem az jött ki,hogy e^2/2*lne-e+1

helyettesítéssel csináltam,de szerintem nem jó..valaki megoldaná?

köszönöm


2011. nov. 30. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Integral (t*ln(t) dt)


f(t)= ln(t)


f'(t) = 1/t


g'(t) = t


g(t) = (t*t)/2


Azaz a parcialis integralas modszeret hasznalom.



Integral (t*(ln(t) dt) = ((t*t)*ln(t))/2 -integral(t/2 dt)


Integral (t*(ln(t) dt) = ((t*t)*ln(t))/2 -(t*t)/4


Behelyetesitven az ertekeket:


e*e*ln(e)/2-e*e/4 -ln(1)/2+1/4


e*e/2-e*e/4+1/4 = (e*e+1)/4


Magyarazat: ln(e) = 1 es ln(1) = 0.


Kerek zold pacsit ha elegedet vagy a valaszal.

2011. nov. 30. 10:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Elégedett:)
2011. nov. 30. 17:55