Integrálás? Nem megy ez nekem:S


Nem boldogulok ezzel a matek példával, már rengeteg eredmény kijött és nem jó egyik sem:S Valaki meg tudna nekem oldani?

Az F(x)t kell megadni.

Legyen f(x)=(4/x^2)-(5/x^7). Legyen F(x) az f(x) olyan primitiv függvénye, melyre F(1)=0.Akkor F(x)=.....



Kôszônôm szépen :)


2011. dec. 16. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

f(x) = 4*x^(-2) - 5*x^(-7)

f(x) határozatlan integrálja: 4*x^(-1)*(-1) - 5*x^(-6)*(-6) = -1/x + 30/x^6 + C

A feladat szerint F(1) = 0, tehát x = 1

30/1^6 - 1/1 + C = 0

30 – 1 + C = 0

29 + C = 0

C = -29


Tehát F(x) = 30/x^6 – 1/x – 29

2011. dec. 16. 13:48
 2/2 anonim ***** válasza:

Útközben elmaradt a négyes, így lesz jó:


f(x) = 4*x^(-2) - 5*x^(-7)

f(x) határozatlan integrálja: 4*x^(-1)*(-1) - 5*x^(-6)*(-6) = -4/x + 30/x^6 + C

A feladat szerint F(1) = 0, tehát x = 1

30/1^6 - 4/1 + C = 0

30 – 4 + C = 0

26 + C = 0

C = -26


Tehát F(x) = 30/x^6 – 1/x – 26

2011. dec. 16. 13:50