Egy háromszög oldalai : a; a 2 (gyökalatt) ; a 3 ( gyökalatt). Mekkora a legnagyobb szöge?


És még pár feladat amiben segítséget kérnék: 


2, Egy küldöttség utazik külföldre. Kilencen tudnak közülük angolul, hatan németül, ketten mindkét nyelven beszélnek. Hány tagú a küldöttség, ha hárman e két nyelv egyikén sem tudnak megszólalni? (Ezt csak elenörzes képen kérdem, mert vagy ennnyire könyü vagy csak én nem gondolkodom, de sztem 20an vannak )


3, Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy szabályos játékkockát többször feldobva a második dobásnál kapunk először 6-ost? 


4, Adja meg az X^2 + Y^2=100 körnek azon pontjait, amelnyek ordinátája -6! 


5, A valós számok mely értékeire teljesül a [0; 2 (pì)] intervallumban, hogy sin x > egyenlő 1/2 ?


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jan. 2. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:

4/

Adja meg az x^2 + y^2 = 100 körnek azon pontjait, amelyek ordinátái -6!


Ordináta: y koordináta, tehát y = -6


Behelyettesítve:


x^2 + (-6)^2 = 100

x^2 + 36 = 100

x^2 = 64


x1 = -8 --> y1 = -6

x2 = 8 --> y2 = -6


P(-8; -6) és Q(8; -6)

2014. jan. 2. 19:15
 2/9 anonim ***** válasza:

1/

Egy háromszög oldalai: a; a*gyök(2); a*gyök(3). Mekkora a legnagyobb szöge?


A legnagyobb szög a leghosszabb oldallal szemközti, azaz az a*gyök(3)-mal szemközti szög.


Próba:

a^2 + (a*gyök(2))^2 = a^2 + 2a^2 = 3a^2 Ez éppen a harmadik oldal négyzete, ergó a háromszög derékszögű. Legnagyobb szöge 90°.

2014. jan. 2. 19:23
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem :)

Köszönöm :))


A többiben is segítsetek kérlek! !

2014. jan. 2. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Íme, az 5.:

[link]


(Az előző vagyok.)

2014. jan. 3. 07:42
 5/9 A kérdező kommentje:

Szégyen, hogy az utolsót nem bírtam meg csinálni, bezeg mikor még a témában voltunk akkor ment. :P

Köszönöm szépen :)


A 2, nem vagyok biztos, csak kérdés, hogy rosszul gondolkoztam e. :S

A 3 feladatnal, van vmi képlet, vagy hogy, milyen módon kell meg oldani?

2014. jan. 3. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:

2/

Egy küldöttség utazik külföldre. Kilencen tudnak közülük angolul, hatan németül, ketten mindkét nyelven beszélnek. Hány tagú a küldöttség, ha hárman e két nyelv egyikén sem tudnak megszólalni?


9 fő angolul

6 fő németül

2 fő németül és angolul


Csak angolul 9-2=7 fő beszél, csak németül 6-2=4 fő.


7 + 2 + 4 = 13 fő


Ehhez jön még az a három, aki nem beszél nyelvet.


Összesen 16 emberke.

2014. jan. 3. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:

2/

Egy ábra segíthet:

[link]

2014. jan. 3. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

3/

Mennyi a valószínűsége annak, hogy egy szabályos játékkockát többször feldobva a második dobásnál kapunk először 6-ost?


Összes esetek száma.

Az első dobás hatféle lehet: 1, 2, 3, 4, 5 vagy 6, a második dobás ugyanígy 6-féle. Az első két dobás együtt 6*6 = 36-féle.


Kedvező esetek száma.

Az első dobás nem 6-os, vagyis 1, 2, 3, 4 vagy 5, azaz 5-féle lehet, a második csak egyféle, vagyis 6-os. Az első két dobás együtt 5*1 = 5-féle.


P = kedvező esetek száma / összes esetek száma = 5/36 = 0,139 --> 14%

2014. jan. 4. 07:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettek. :))
2014. jan. 5. 10:43