Egy háromszög oldalai: 20 cm,40 cm,30 cm. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?

2012. jún. 13. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyobb oldallal szemben nagyobb szög van.


A 40 cm-es oldalra felírod a koszinusz-tétel. Egyetlen ismeretlen van benne a szög.

Tehát abból ki tudod számolni.


[link]


Ha jól számolsz, akkor 104,47 fok jön ki.

2012. jún. 13. 20:41
 2/5 A kérdező kommentje:

a végén megakadtam.. szóval

1600=1300-1200szor cosgamma

1600=100szor cosgamma

a százat átviszem a másik oldalra

1500=cosgamma

És innen hogy kapom meg a szöget?

2012. jún. 13. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ez még jó-e, mert nem számoltam ki, de feltéve, hogy igen:


1600=1300-1200szor cosgamma


Komolyan kivonod 1300-ból az 1200-at? Ilyet szigorúan tilos!!!!

Kivonsz mindkét oldalból 1300-at, aztán osztod mindkét oldalt 1200-zal.

2012. jún. 13. 21:04
 4/5 anonim ***** válasza:

1600=1300-1200szor cosgamma


300=-1200*cos gamma /elosztod mindkét oldalt -1200-al


-0,25=cos gamma.


(koszinusz mindig -1 1 között van, ha nem az jön ki, akkor elrontottad valahol.)


Ezt beütöd számológépbe, és kiadja az eredményt.

2012. jún. 13. 21:43
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, már megvan
2012. jún. 13. 21:56