Matek háziban kérnék segítséget! Valaki? Feladat: Egy háromszög oldalai 12cm,16cm és 20cm hosszúak. Egy hozzá hasonló háromszög legnagyobb oldala 8 cm hosszú. Számítsuk ki ez utóbbi háromszög másik két oldalának hosszát.

Előre is köszönöm a segítséget!

2012. márc. 24. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Két háromszög hasonló, ha oldalaik aránya megegyezik.


a/A=b/B=c/C


a,b,c meg van adva és C is. Tehát c/C= 20/8=2,5 adott.

Innen meg:

12/A=2,5 és 16/B=2,5

2012. márc. 24. 14:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben én is rájöttem, hogyan kell megcsinálni de azért köszönöm és legalább tudom, hogy jól csináltam :D
2012. márc. 24. 14:25