Előre is köszönöm a segítséget!2012. márc. 24. 14:04
1/2 anonim válasza:
Két háromszög hasonló, ha oldalaik aránya megegyezik.
a/A=b/B=c/C
a,b,c meg van adva és C is. Tehát c/C= 20/8=2,5 adott.
Innen meg:
12/A=2,5 és 16/B=2,5
2/2 A kérdező kommentje:
Közben én is rájöttem, hogyan kell megcsinálni de azért köszönöm és legalább tudom, hogy jól csináltam :D
2012. márc. 24. 14:25