Egy háromszög oldalai: a, a√2, a√3. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?

2012. febr. 4. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Akárhogyis számolom nálam ezek jönnek ki:

35,29°

54,73°

89,98°


Szerintem ez a háromszög derékszögű akar lenni, de valahogy mégse jön ki nálam az a 90° :)

2012. febr. 4. 14:26
 2/5 A kérdező kommentje:
na oké h neked ez jött ki, de az lenne a lényeg h milyen gondolatmenettel. leírnád azt is? :) köszi
2012. febr. 4. 15:08
 3/5 A kérdező kommentje:

most jött az ihlet h arányokkal számoljak de úgy meg nekem a legnagyobb 75 fokos.

????

2012. febr. 4. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy teljesül-e a Pitagorasz tétel.

Igen. Akkor ez derékszögű háromszög. Akkor 90 fok a legnagyobb szöge.

2012. febr. 4. 15:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesül erre a háromszögre a pitagorasz tétel, mert

a^2+(a√2)^2=(a√3)^2

a^2+a^2*(√2)^2=a^2*(√3)^2

a^2+a^2*2=a^2*3

3*a^2=a^2*3

2012. febr. 5. 08:39