2012. febr. 4. 12:54
1/5 anonim válasza:
Akárhogyis számolom nálam ezek jönnek ki:
35,29°
54,73°
89,98°
Szerintem ez a háromszög derékszögű akar lenni, de valahogy mégse jön ki nálam az a 90° :)
2/5 A kérdező kommentje:
na oké h neked ez jött ki, de az lenne a lényeg h milyen gondolatmenettel. leírnád azt is? :) köszi
2012. febr. 4. 15:08
3/5 A kérdező kommentje:
most jött az ihlet h arányokkal számoljak de úgy meg nekem a legnagyobb 75 fokos.
????
2012. febr. 4. 15:12
4/5 anonim válasza:
Megnézed, hogy teljesül-e a Pitagorasz tétel.
Igen. Akkor ez derékszögű háromszög. Akkor 90 fok a legnagyobb szöge.
5/5 anonim válasza:
Teljesül erre a háromszögre a pitagorasz tétel, mert
a^2+(a√2)^2=(a√3)^2
a^2+a^2*(√2)^2=a^2*(√3)^2
a^2+a^2*2=a^2*3
3*a^2=a^2*3