Légyszi segítsetek! (2 kérdés)ha lehet akkor 16-17 évesek szintjén... Danke !2012. febr. 1. 19:17
1/3 BKRS válasza:
Jeloljuk alfa-val a szoget ami a megadott ket oldal kozt van.
10*15*sin(alfa)/2 = 40
sin(alfa) = 8/15
alfa = 32.2309526
Ebbol cosinus tetellel ki lehet szamolni a harmadik oldalt, aztan sinus tetelekkel a tovabbi szogeket.
2/3 BKRS válasza:
Az oldallal szembeni szog 180-60-40 = 80
Ebbol akkor sinus tetellel mar ki lehet szamolni egy masik oldalt. Pl ha a 60 fokos szoggel szemben a "b" oldal van:
10/b = sin(80)/sin(60)
b = 10*sin(60)/sin(80)
az a-hoz tartozo magassagot m-mel jelolve:
m = b*sin(40) = 10*sin(60)*sin(40)/sin(80)
Es akkor a terulet:
10*10*sin(60)*sin(40)/2sin(80)
=50*sin(60)*sin(40)/sin(80) =
=28.2628969
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2012. febr. 2. 16:07