Egy háromszög oldalai 16 cm,23 cm és 19 cm. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?


2012. ápr. 17. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ismert, hogy nagyobb oldallal szemben nagyobb szög van.

Vagyis a 23-as oldallal szemben lesz a legnagyobb szög.

KOszinusz tételt felírod


23^2=16^2+19^2-2*16*19*cos alfa


Ebből alfát kiszámolod.

2012. ápr. 17. 16:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy háromszögben mindig a leghoszabb oldallal szemben van a legnagyobb szög.


Akkor azt a szöget cosinustétellel ki lehet számolni:

c^2=a^2+b^2-2ab*cosalfa

23^2=16^2+19^2-2*16*19*cosalfa

-88=-608*cosalfa

0,1447=cosalfa

alfa=81,68 fok

(a másik cosinus nem érdekes, mert az nagyobb mint 180 fok)

2012. ápr. 17. 16:19
 3/3 A kérdező kommentje:
thnx:)
2012. ápr. 17. 16:28