2012. ápr. 17. 16:14
1/3 anonim válasza:
Ismert, hogy nagyobb oldallal szemben nagyobb szög van.
Vagyis a 23-as oldallal szemben lesz a legnagyobb szög.
KOszinusz tételt felírod
23^2=16^2+19^2-2*16*19*cos alfa
Ebből alfát kiszámolod.
2/3 anonim válasza:
Egy háromszögben mindig a leghoszabb oldallal szemben van a legnagyobb szög.
Akkor azt a szöget cosinustétellel ki lehet számolni:
c^2=a^2+b^2-2ab*cosalfa
23^2=16^2+19^2-2*16*19*cosalfa
-88=-608*cosalfa
0,1447=cosalfa
alfa=81,68 fok
(a másik cosinus nem érdekes, mert az nagyobb mint 180 fok)
3/3 A kérdező kommentje:
thnx:)
2012. ápr. 17. 16:28