Egy háromszög belső szögeinek aránya 3:5:7. Mekkora szöget zár be egymással a legnagyobb és a legkisebb szög szögfelezői?

kérlek segítsetek! előre is köszönöm.
2013. ápr. 28. 13:17
 1/1 doracell ***** válasza:

132°


A háromszög szögei:

36°, 60°, 84°, hiszen

3+5+7=15

180/15=12

3*12=36°; 5*12=60°; 7*12=84°

A két szögfelező és az alap által határolt háromszög alapon fekvő szögei:

18°(36/2) és 30° (60/2)

Tehát a harmadik szög = 180°-30°-18°=132°

2013. ápr. 28. 14:05