kérlek segítsetek! előre is köszönöm.2013. ápr. 28. 13:17
1/1 doracell válasza:
132°
A háromszög szögei:
36°, 60°, 84°, hiszen
3+5+7=15
180/15=12
3*12=36°; 5*12=60°; 7*12=84°
A két szögfelező és az alap által határolt háromszög alapon fekvő szögei:
18°(36/2) és 30° (60/2)
Tehát a harmadik szög = 180°-30°-18°=132°