Egy négyzet alapú szabályos gúla alakú toronytető alapéle 4 méter, a torony padlásterének a magassága 4,8 méter. Mennyi bádogra van szükségünk befedéshez, ha a 10% hulladékra kell számítani?

Ez hárt a kérdés bár régebben csináltunk ilyet órán, de nem emlékszem a megoldás menetére...


2014. jan. 2. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alapél a/2 fele, az M testmagasság és az oldallap m magassága derékszögű háromszöget alkot, az m az átfogó.


m^2 = (a/2)^2 + M^2


m^2 = 2^2 + 4,8^2 =


m = gyök(27,04) = 5,2 m


A négy oldallap területe összesen: 4*a*m/2 = 4*4*5,2/2 = 41,6 m^2


Ez a 90%-a a szükséges bádognak.


100*41,6/90 = 46,22 m^2 bádog kell.

2014. jan. 2. 11:06
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget nem tudom hogy halalhatnam meg!!!
2014. jan. 2. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Íme egy rajz is:

[link]

2014. jan. 2. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is.
2014. jan. 2. 11:19