Ezt a feladatot hogy kell végig megoldani? (matek)

(5a+3b)ˇ2=?
2013. nov. 27. 16:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy az aˇ2+2ab+bˇ2 azonosság kell ide
2013. nov. 27. 16:34
 2/6 anonim ***** válasza:
(5a+3b)² = 25a² + 30ab + 9b²
2013. nov. 27. 16:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs tovább?
2013. nov. 27. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:

(5a)² = 5a * 5a = 5*5 * a*a = 25a²


2ab = 2*5a*3b = 2*5*3*ab = 30ab


(3b)² = 3a * 3a = 3*3 * b*b = 9b²

2013. nov. 27. 16:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs tovább. 25a² + 30ab + 9b² a végeredmény.
2013. nov. 27. 16:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. nov. 27. 16:48