Baranya Ramóna kérdése:

Eggyáltalán nem értem ezt a feladatot! Tudnátok nekemsegíteni?

Editt most háromszor annyii idős, mint a testvére. Öt év mulva már csak kétszer annyi idős lesz, mint a testvére. Hány évesek most?

2013. nov. 24. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Edit kora:3x Testvér kora:x

5 év múlva Edit kora:3x+5 >2* Testvére:x+5


3x+5=2*(x+5)

3x+5=2x+10

x+5=10

x=5

Edit:15 Tesó:5

5 év múlva Edit:20 Tesó:10

2013. nov. 24. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:

e = 3*t

e+5 = 2*(t+5)


3t + 5 = 2t + 10


t = 5


Edit most 15 éves. Testvére csak 5.


5 év múlva Edit 20 éves lesz. Testvére 10. És tényleg csak 2-szeres.

2013. nov. 24. 18:48