Hogyan oldjam ezt a matek feladatot meg?

Van 2 egyforma melysegu, de klnb nagysagu tartalyunk szinultig tele uzemanyaggal. 12 orakor elkezdjuk leengedni mindkettot. Az egyik 18, a masik 20 orakor urul ki, tudva hogy az uzemanyag kifolyasanak sebessege allando es folyamatos. Hany orakor lesz az uzemanyag mennyisegenek magassaga az egyik tartalyban fele akkora mint a masikban?
2013. okt. 19. 15:11
 1/4 doracell ***** válasza:

Vedd a magasságot 1-nek.

Amelyik 6 óra alatt ürül ki, abból 1 óra alatt 1/6 megy le, a másikból meg 1/8 ugyanannyi idő alatt.

Azt keresed, hogy mennyi idő (x) után lesz

2(1-(x/6))=1-(x/8)

Innen megy, vagy kell még segítség?

2013. okt. 19. 22:43
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kiszámoltam és kijött x=4,8. Tehát az akkor 5 óra 20 perc ?
2013. okt. 20. 09:54
 3/4 doracell ***** válasza:

Addig jó, hogy 4,8 óra múlva, de hogy ebből hogy lett 5 óra 20 perc, az rejtélyes.

4 óra az 4 óra, 8/10 óra meg 8*6=48 perc.

Ha délben kezdik leengedni, akkor ez 16.48.

2013. okt. 20. 10:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, kijött a 4,8, ezek szerint az okés :) de persze eltojtam ott hogy úgy vettem hogy a 0,8 az 60+20 perc :( S ebbõl jött nekem az 5 óra 20 perc. Nagyon szépen köszi hogy figyelmeztettél ! Értem mostmár !!!!! Legyen csodás vasárnapod !!!!
2013. okt. 20. 13:01