Van egy azonos szárú háromszögem. 1a oldal és 2b oldal. a=25cm a:b=3:5 Ezeket az adatokat tudom. Mekkora a kerülete és területe?2013. febr. 25. 19:06
1/2 anonim válasza:
Először a b oldalt kell kiszámítani .b= 25*5/3
K= a + 2*b
A terület kiszámításához meg kell határozni a háromszög magasságát.(Pitagórasz tétellel)
Az "a" oldalhoz tartozó magasság egy olyan derékszögű háromszög egyik befogója, amelynek átfogója a "b"oldal, másik befogója pedig "a/2"
m^2=b^2-(a/2)^2
T=(a*m)/2
2/2 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget
2013. febr. 25. 20:17