Hogyan oldjam meg ezt a matek feladatot? (többi lent)

Van egy azonos szárú háromszögem. 1a oldal és 2b oldal. a=25cm a:b=3:5 Ezeket az adatokat tudom. Mekkora a kerülete és területe?
2013. febr. 25. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Először a b oldalt kell kiszámítani .b= 25*5/3

K= a + 2*b


A terület kiszámításához meg kell határozni a háromszög magasságát.(Pitagórasz tétellel)

Az "a" oldalhoz tartozó magasság egy olyan derékszögű háromszög egyik befogója, amelynek átfogója a "b"oldal, másik befogója pedig "a/2"

m^2=b^2-(a/2)^2

T=(a*m)/2

2013. febr. 25. 19:23
 2/2 A kérdező kommentje:
kössz a segítséget
2013. febr. 25. 20:17