Hogyan kell ezt a 2 matek feladatot megoldani?


Feladat: Oldjuk meg a valós számok halmazán alkalmas helyettesités bevezetésével a köv. egyenleteket:


(x-1)^2-5(x-1)+6=0


(x^2+x+1) (x^2+x+2)=6


2013. dec. 2. 16:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Mostmár csak a 2. feladat kéne az 1.-re közben rájottem
2013. dec. 2. 17:17
 2/3 anonim ***** válasza:

új ismeretlent vezess be

x^2+x+1=a

x^2+x+2=a+1

tehát az egyenlet

a(a+1)=6 ezt kell megoldani majd visszahelyettesíteni a-val.

2013. dec. 2. 19:09
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. dec. 2. 19:37