Feladat: Oldjuk meg a valós számok halmazán alkalmas helyettesités bevezetésével a köv. egyenleteket:
(x-1)^2-5(x-1)+6=0
(x^2+x+1) (x^2+x+2)=6
2013. dec. 2. 16:29
1/3 A kérdező kommentje:
Mostmár csak a 2. feladat kéne az 1.-re közben rájottem
2013. dec. 2. 17:17
2/3 anonim válasza:
új ismeretlent vezess be
x^2+x+1=a
x^2+x+2=a+1
tehát az egyenlet
a(a+1)=6 ezt kell megoldani majd visszahelyettesíteni a-val.
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2013. dec. 2. 19:37