Hogyan kell megoldani ezt a matek feladatot?

[link]
2013. dec. 1. 20:57
 1/2 A kérdező kommentje:
rossz link.itt a jó: [link]
2013. dec. 1. 21:01
 2/2 anonim ***** válasza:

x³ - 3x + 2 = (x+2)(x-1)²


x1 = -2

x2 = 1

x3 = 1


x1 + x2 + x3 = 0


x1³ + x2³ + x3³ = -8+1+1 = -6

q.e.d.


De minek a determináns?

2013. dec. 2. 08:15