Hogyan kell itt a zárójelet felbontani? (7-y^2) y^2 = 12

2013. dec. 10. 16:40
 1/1 anonim válasza:

7y^2-y^4=12 y^2=a

a^2-7a+12=0

Elvégzed a másodfokút.

a1=4

a2=3

Visszahelyettesítesz.

y^2=4 és y^2=3

y1=+-2 és y2=-+gyökalatt3

Ennyi.:D

2013. dec. 11. 14:48