2013. dec. 10. 16:40
1/1 anonim válasza:
7y^2-y^4=12 y^2=a
a^2-7a+12=0
Elvégzed a másodfokút.
a1=4
a2=3
Visszahelyettesítesz.
y^2=4 és y^2=3
y1=+-2 és y2=-+gyökalatt3
Ennyi.:D