másodfokú egyenletet kell megoldani, de nem tudom felbontani a zárójeleket... a többit értem csak a zárójelekkel van gondom :S
1.
(a+4)*(a-6)+(a+6)*(a-4)=40
2.
(b-6)^2+(b+8)^2-(b-10)^2=34+48
csak a zárójeleket feloldásában kérnék segítséget, meg tudom oldani a feladatot! sürgős lenne, előre is köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 22. 17:07
1/2 anonim válasza:
A zárójel felbontás nagyon egyszerű. Minden tagot, minden taggal beszorzol, például az első esetében:
(a+4)*(a-6)
Először nézzük az (a+4)-ben lévő a-t, ezt ugye beszorzod az (a-6)-ban lévő kifejezésekkel, vagyis a-val és -6-al:
a*a=a^2
a*(-6)=-6a
Utána ugyanezt megcsinálod +4-re is:
4*a=4a
4*(-6)=-24
És ezeket leírod egymásmellé:
a^2-6a+4a-24
Ugyanígy kell mindig.
Én régen nyilakat húztam, hogy tudjam mit-mivel szorzok.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! megpróbálom megcsinálni :)
2012. nov. 22. 18:38