Hogy kell felbontani a zárójelet?


másodfokú egyenletet kell megoldani, de nem tudom felbontani a zárójeleket... a többit értem csak a zárójelekkel van gondom :S

1.

(a+4)*(a-6)+(a+6)*(a-4)=40

2.

(b-6)^2+(b+8)^2-(b-10)^2=34+48


csak a zárójeleket feloldásában kérnék segítséget, meg tudom oldani a feladatot! sürgős lenne, előre is köszönöm a segítséget! :)


2012. nov. 22. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A zárójel felbontás nagyon egyszerű. Minden tagot, minden taggal beszorzol, például az első esetében:

(a+4)*(a-6)

Először nézzük az (a+4)-ben lévő a-t, ezt ugye beszorzod az (a-6)-ban lévő kifejezésekkel, vagyis a-val és -6-al:

a*a=a^2

a*(-6)=-6a

Utána ugyanezt megcsinálod +4-re is:

4*a=4a

4*(-6)=-24

És ezeket leírod egymásmellé:

a^2-6a+4a-24

Ugyanígy kell mindig.


Én régen nyilakat húztam, hogy tudjam mit-mivel szorzok.

2012. nov. 22. 17:12
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! megpróbálom megcsinálni :)
2012. nov. 22. 18:38