2010. febr. 25. 20:23
1/2 anonim válasza:
5-(2a+5)<=10-22a
5-2a-5<=10-22a
-2a<=10-22a
20a<=10
a<=0,5
2/2 anonim válasza:
Zárójel előtt minusz van, ezért a benne levő +-ból - lesz.
5-2a-5<10-22a /ö.v.
-2a<10-22a /+22a
20a<10 /:20
a<1/2
Mivel az alaphalmaz Z, azaz az egész számok halmaza,
így a megoldás a 0 és negatív egész számok.
Ha számegyenesen is kell ábrázolni, nem szabad a pontokat összekötni!