Római számok gyufából: IX-VI=VIII Egy gyufa áthelyezésével, hogy lehet igaz az egyenlőség?

2011. ápr. 27. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9-5 kisebb egyenlo, mint 8.
2011. ápr. 27. 11:49
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

az első Xből átraksz egyet a - jelre és kész

2+6=8

2011. ápr. 27. 12:14
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Az első jó, a második nem, mert az X szára ferde marad, és az úgy nem II.
2011. ápr. 27. 13:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok.

Amugy az is jo, ha esetleg az egyenloseg jelet huzod t egy gyufaval, vagyis pl:

10-5 nem egyenlo 8


(ez a nem egyenlo amugy szinte minden gyufapakolgatasra bevalik. ennyit megtanultam matekszakonXD)

2011. ápr. 27. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
bocsi, 9
2011. ápr. 27. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:
A feladat szövege szerint hogy lehet igaz az egyenlőség, tehát egyenlőségnek kellene maradnia, nem egyenlőtlenségnek!
2011. ápr. 27. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
a 2. a jó nem tom mit kell értetlenkedni
2011. ápr. 27. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak annyi, hogy nem jó. Ez minden baja. :-))
2011. ápr. 27. 16:24
 9/12 anonim ***** válasza:
jó de ha ilyen kibebaszott okos vagy akkor miért nem írod le mi a jó??
2011. ápr. 27. 16:41
 10/12 anonim válasza:
No gyerekek a megoldás: IX-VI=V-II, azaz a 8asbol az elsö pálcikát elfordítod az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen ééés így már az eredmény 9-6=5-2 azaz 3=3 lesz;)
2011. máj. 15. 18:21
1 2