Római számok gyufából: IX-VI=VIII Egy gyufa áthelyezésével, hogy lehet igaz az egyenlőség?

2011. ápr. 27. 11:14
1 2
 11/12 anonim válasza:
módosítva: No gyerekek a megoldás: IX-VI=V-II, azaz a 8asbol az elsö pálcikát elfordítod 90 fokkal az óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen :D ééés így már az eredmény 9-6=5-2 azaz 3=3 lesz;)
2011. máj. 15. 18:26
 12/12 anonim ***** válasza:
Jó! Alighanem erre gondolhatott a feladat kitűzője is.
2011. máj. 15. 19:07
1 2