Matek. Hogyan kell felbontani a zárójelet?

(a-b)^2=?
2011. szept. 12. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

a^2-2ab+b^2

Nézd meg a könyvet, benne van

(a^2-b^2)=(a-b)(a-b)

2011. szept. 12. 19:36
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 12. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
csak annyit mondok, hogy ez egy tipikus eset arra, hogy NYISD KI A FÜGGVÉNYTÁBLÁT!!!
2011. szept. 12. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:

De ehhez nem kell tudni semmilyen képletet, csak gondolkozz! :)

(a-b)^2 = (a-b)(a-b)

Minden tagot minden taggal megszorzol, majd összeadod őket.

a*a + a*(-b) + (-b)*a + (-b)*(-b)

a^2 - ab - ba + b^2

a^2 - 2ab + b^2


Azért kell ismerned az azonosságot, hogy más esetben ez visszafelé is menjen.

2011. szept. 12. 19:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm. Csak már egy jó ideje próbálok megoldani egy feladatot, amiben ez a képlet is szerepel, és már abban sem voltam biztos, hogy jól írtam le a tábláról addig, amíg eljutottunk órán.
2011. szept. 12. 19:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Ebben valaki tudna esetleg segíteni?:

Egy derékszögű háromszög oldalai egy számtani sorozat egymást követő tagjai. A háromszög területe 150 cm^2. Mekkorák a háromszög oldalai?

2011. szept. 12. 20:01
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a háromszöges. Nekem nem sikerült magamtól. :'(

a, a+d, és a+2d-nek választottam az oldalakat.

Utána eszembe jutott, hogy a-d-vel kéne kezdeni, de azt hittem, úgy sem lesz jobb. :D

2011. szept. 12. 20:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm. :)
2011. szept. 12. 20:28