(a-b)^2=?2011. szept. 12. 19:30
1/8 anonim válasza:
a^2-2ab+b^2
Nézd meg a könyvet, benne van
(a^2-b^2)=(a-b)(a-b)
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 12. 19:48
3/8 anonim válasza:
csak annyit mondok, hogy ez egy tipikus eset arra, hogy NYISD KI A FÜGGVÉNYTÁBLÁT!!!
4/8 anonim válasza:
De ehhez nem kell tudni semmilyen képletet, csak gondolkozz! :)
(a-b)^2 = (a-b)(a-b)
Minden tagot minden taggal megszorzol, majd összeadod őket.
a*a + a*(-b) + (-b)*a + (-b)*(-b)
a^2 - ab - ba + b^2
a^2 - 2ab + b^2
Azért kell ismerned az azonosságot, hogy más esetben ez visszafelé is menjen.
5/8 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm. Csak már egy jó ideje próbálok megoldani egy feladatot, amiben ez a képlet is szerepel, és már abban sem voltam biztos, hogy jól írtam le a tábláról addig, amíg eljutottunk órán.
2011. szept. 12. 19:59
6/8 A kérdező kommentje:
Ebben valaki tudna esetleg segíteni?:
Egy derékszögű háromszög oldalai egy számtani sorozat egymást követő tagjai. A háromszög területe 150 cm^2. Mekkorák a háromszög oldalai?
2011. szept. 12. 20:01
7/8 anonim válasza:
Itt a háromszöges. Nekem nem sikerült magamtól. :'(
a, a+d, és a+2d-nek választottam az oldalakat.
Utána eszembe jutott, hogy a-d-vel kéne kezdeni, de azt hittem, úgy sem lesz jobb. :D
8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm. :)
2011. szept. 12. 20:28