MATEK Hogyan kell felbontani ezt (2x^2+15x+7) hogy ezt ( (2x+1) (x+7) ) kapjam?

2013. márc. 17. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz ez.

Ugye ez az egyenleted: 2x^2+15x+7

Ennek két gyöke van: -1/2 és -7

A gyöktényezőt pedig ki lehet emelni az egyenletből azaz:


2x^2+15x+7 = (x-(-7) * valami

2x^2+15x+7 = (x+7) * valami,

ez pedig csak (2x+1) lehet.


Ki is jött.

2013. márc. 17. 12:17
 2/4 anonim válasza:

(2x)^2+15x+7=0

(2x+1)(x+7)=0

Fontos, hogy mindkettő nullára redukált, ennek hiánya dolgozatban -1 pont.


Megoldod az első egyenletet másodfokú képlet alapján, vagy viete formulákkal is próbálgathatsz, én az utobbit használtam.

A gyökök: (-0,5) és (-7)

Ezt átváltva gyöktényezős alakká: (x+0,5)(x+7)=(2x+1)(x+7)=0

2013. márc. 17. 12:20
 3/4 A kérdező kommentje:

ok koszi.


szoval meg vannak a gyokok akkor felirom (x +- gyok1)*(x +- gyok2)


Ennek miertelme hogy a gyokot "vissza szorzom" es ez az egesz modszert hogy hivjak?

2013. márc. 17. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi értelme?


Az hogy egy polinomot (x-hatványos összeget) át tudsz alakítani szorzattá.

2013. márc. 17. 12:45